Goście z Hiszpanii

W ramach tegorocznych, XVIII Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych organizowanych przez Sokołowski Ośrodek Kultury 10 września naszą szkołę odwiedzili goście z hiszpańskiego miasta Estremadura.

Zespół folklorystyczny Los Jateros zaprezentował szeroki wachlarz tańców hiszpańskich. Młodzi tancerze wraz z towarzyszącymi im muzykami zachwycili widzów nie tylko swoimi umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi, ale także barwnymi strojami ludowymi. Uśmiech i pogodny nastrój, który towarzyszył artystom podczas występu, udzielił się widowni.

A po koncercie chętni uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tańcu hiszpańskim. Podczas krótkich warsztatów tancerze Los Jateros uczyli kroków jednego z tańców oraz gry na kastanietach. Ci z uczniów, którzy odważyli się spróbować swoich sił na parkiecie, przyznali, że było to nie lada wyzwanie.

Katarzyna Karpińska

Zdjęcia Sokołowski Ośrodek Kultury