Adopcja na odległość

Tradycyjnie w październiku nasza szkoła bierze udział w akcji zbierania pieniędzy do skarbonki na rzecz dzieci z Demokratycznej Republiki Konga. Zostaną one przesłane do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, skąd powędrują jak zwykle do misjonarza ks. Piotra Pazińskiego.

Dziewczęta z kl. 7a: Maja Flaga, Oliwia Skibniewska, Kamila Świeżak i Oliwia Świeżak wraz z panią katechetką Bożeną Zdzieborską, postanowiły wesprzeć akcję i zarobić pieniądze na ten cel poprzez zebranie i sprzedanie orzechów włoskich. Za  wspólnie zebrane 25 kg orzechów otrzymaliśmy 100 zł.

Może postawa w/w dziewcząt zainspiruje innych uczniów. Jak widać niekoniecznie trzeba prosić rodziców o pieniądze na cele charytatywne. Można postarać się je samodzielnie zarobić  i stać się w ten sposób wolontariuszem w tej akcji.