Cudze chwalicie, swego nie znacie

W ramach poznawania bliższej i nieco dalszej okolicy, drugoklasiści wybrali się do Drohiczyna.

Miasteczko przywitało nas, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, przyjemną pogodą. Uczniowie podzieleni na 3 grupy, z zapałem i ciekawością, przystąpili do wcześniej ustalonych zadań. Zwiedzili Muzeum Kajakarstwa oraz wystawę motocykli. Wzięli udział w warsztatach twórczych i kulinarnych. Samodzielnie przygotowali, a po ugotowaniu zjedli regionalny przysmak – zaguby.

Odwiedzili także Ośrodek Edukacji Ekologicznej Puszczyk – miejsce niezwykle inspirujące. Każdy mógł aktywnie obserwować, działać i korzystać z wielu urządzeń interaktywnych. Podsumowaniem dnia był spacer wzdłuż ścieżki edukacyjnej i wspięcie się na Górę Zamkową. Na szczycie dzieci wysłuchały lokalnej legendy i w blasku słońca podziwiały roztaczający się widok miasta i rzeki.

Widzieliśmy tylko część tego, co oferuje Drohiczyn, dlatego z przyjemnością pojechalibyśmy tam jeszcze raz.

wychowawczynie kl. 2a i 2b