Dzień Babci i Dziadka

Okres Świąt Bożego Narodzenia  to doskonały czas na kolędowanie. W dniu 17 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Wieczór Kolęd i Jasełka.

Podczas tego Wieczoru prezentowali swoje umiejętności artystyczne uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej, uczniowie z Kółka Misyjnego oraz uczniowie z klas młodszych.

Uczniowie Świetlicy zaprezentowali poezję wigilijną i świąteczną oraz zaśpiewali kolędy i pastorałki. Indywidualnie zaprezentowali się następujący uczniowie: Wiktoria Sawicka z klasy II a grała i śpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz „W żłobie leży”, Jakub Filip z klasy II b śpiewał kolędę „Cicha noc”, Joanna Buczyńska z klasy III a śpiewała kolędę „Mizerna cicha” oraz Hanna Zawadzka z klasy II b śpiewała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Całość występu prowadziły uczennice z klasy Va Urszula Pikalska i Gabrysia Moryc.

Uczniowie z Kółka Misyjnego zaprezentowali Jasełka.

Na Wieczór przybyło wielu widzów. Wśród nich były zaproszone babcie i dziadkowie, dla których uczniowie z poszczególnych klas I-III śpiewali piosenki i mówili wierszyki z okazji ich zbliżającego się święta.

Wieczór przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Renata  Bocian