Dzień Pluszowego Misia w klasach pierwszych

25 listopada uczniowie kl. I a i I b obchodzili Dzień Pluszowego Misia, który został wypełniony misiowymi konkurencjami i zadaniami. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Z zaciekawieniem obejrzały prezentację dotyczącą historii tej zabawki. Zapoznały się z wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz z sylwetkami misiów – bohaterów literackich. Koleżanki z kl. VII b pod kierunkiem p. Katarzyny Karpińskiej przeczytały z podziałem na role fragment książki A. Milne „Kubuś Puchatek”.

Kolejnym punktem obchodów było wykonanie pracy plastycznej: sylwetki misia lub opaski z jego wizerunkiem.

W dalszej części nastąpiła degustacja miodowych kanapek i „małego conieco”. Za aktywny udział w obchodach  uczestnicy otrzymali niespodzianki.

Zajęcia sprawiły wszystkim pierwszakom wiele radości, dostarczyły nowych wiadomości, miłych wrażeń   oraz udowodniły, iż moda na posiadanie pluszowych misiów nie przemija…

Maria Rosocha