Muzyczne spotkanie pokoleń

To tytuł koncertu plenerowego, który odbył się w piątkowe popołudnie 10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Uroczystość stała się okazją do spotkania trzech pokoleń związanych z sokołowską „Dwójką” – zarówno na scenie, jak i wśród publiczności można było zobaczyć dziadków, rodziców oraz dzieci.

Spotkanie pokoleń

„Muzyczne spotkanie pokoleń” to druga w tym roku szkolnym impreza, podczas której wystąpili uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2.

– Jesienią odbyło się kameralne „Poetyckie spotkanie pokoleń”. Z kolei wiosną, z inicjatywy dyrektora szkoły Dariusza Cybula, przy współpracy z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły zorganizowaliśmy dużą imprezę plenerową – wyjaśniają organizatorki koncertu Ewa Góral i Katarzyna Karpińska. – Nasze zaproszenie do udziału w uroczystości i zaprezentowania swoich talentów muzycznych przyjęli dziadkowie uczniów, duża grupa rodziców, a także absolwenci szkoły.

Na scenie nie mogło zabraknąć również uczniów. Utalentowani wokaliści i tancerze zostali odkryci podczas szkolnego konkursu talentów.

Muzyczna podróż

Koncert został zaplanowany jako muzyczna podróż przez kolejne dziesięciolecia. Przeplatały się ze sobą m.in. melodie z lat 60. i 70. XX wieku oraz utwory współczesne, słuchane przez młodzież.

Melodie sprzed lat zagrali Sokołowscy Bardowie, wśród których są m.in. absolwenci „Dwójki” oraz dziadkowie uczniów. W wykonaniu rodziców – na czele z przewodniczącą szkolnej rady rodziców Martą Skrodzką – można było posłuchać piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz „Kolorowe jarmarki”. Rodzice zaprezentowali się także jako znakomici tancerze. Udowodnili, że mają poczucie humoru i potrafią z dużym dystansem do samych siebie, w barwnych strojach bawić się na scenie obok swoich dzieci.

A dzieci… Najmłodsi pokazali, że są wielkimi gwiazdami. To właśnie na ich występy czekały całe rodziny zgromadzone na widowni. Na scenie zaprezentowały się utalentowane duety – rodzeństwa  uczniów i absolwentów, wokaliści oraz zespoły, a także tancerze.

Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć także… nauczycieli. Grono pedagogiczne z „Dwójki” zaśpiewało piosenkę z repertuaru Dwa Plus Jeden.

Pełni podziwu

Podczas koncertu było na przemian: nastrojowo, rytmicznie, skocznie, nostalgicznie i wesoło.

– Mamy nadzieję, że każdy z Państwa usłyszał dziś melodię, która poruszyła jego serce lub obudziła wspomnienia – zwrócił się do publiczności prowadzący koncert Robert Jaszczuk.

Komentarze tych, którzy zasiedli na widowni zdają się to potwierdzać. Byli tacy, którzy wzruszyli się, słysząc nastrojową piosenkę w wykonaniu Hani Zawadzkiej i jej taty Tomka oraz tacy, którzy uśmiechali się na widok zabawnych tańców w wykonaniu tatusiów i mam. Najczęściej jednak słychać było głosy podziwu dla talentu wszystkich artystów.

Wszyscy obecni na imprezie mogli dzielić się swoimi wrażeniami z koncertu podczas pikniku, który odbył się na zakończenie – bowiem po uczcie dla ducha, nie mogło zabraknąć uczty dla ciała.

Absolwenci mieli ponadto możliwość odnalezienia siebie na zdjęciach sprzed lat – w budynku i na zewnątrz przygotowana była wystawa fotograficzna pt. „Kartki z historii szkoły”, oglądającym udostępnione zostały również kroniki szkolne.

 

 

Katarzyna Karpińska

 

Podziękowania organizatorów

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji „Muzycznych spotkań pokoleń”.

Swą życzliwość okazali nam:

Rodzice i Przyjaciele Szkoły;

Rada Rodziców;

Burmistrz Miasta i Miasto Sokołów Podlaski;

Sokołowski Ośrodek Kultury;

zespół muzyczny Sokołowscy Bardowie;

Diana i Robert Połosowie;

Agnieszka Czaczkowska, BGŻ BNP Paribas SA;

Piotr Żebrowski, prezes zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim;

Leszek Gawryś, prezes zarządu PSS „Społem” w Sokołowie Podlaskim;

Kazimierz Kisiel, dyrektor Zakładu Sokołów SA;

Zbigniew Paczóski, właściciel PHU TOPAZ;

Agnieszka Tomaszewska Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa;

Piotr Krysiński MP Projekt;

Zbigniew Seroczyński POLSERO;

Urszula Flaga, Piotr Flaga Kancelaria Notarialna;

Krzysztof Jastrzębski Usługi Transportowe;

Katarzyna i Marek Smuniewscy;

Jakub Skrodzki Metalex Bis;

Monika Pawluk;

Katarzyna Pasek;

Sieć Sklepów GAMA;

Spółdzielnia Uczniowska „Jarzębinka”.