NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek, 12 listopada 2019 r.,  obchodziliśmy  101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystej akademii wzięli udział  uczniowie klas III-VIII, dyrekcja,  nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycił nas v-ce burmistrz Sokołowa Podlaskiego p. Krzysztof Dąbrowski. Dzięki gościnności p. Marcina Celińskiegoowo przedsięwzięcie patriotyczne,  przygotowane pod kierunkiem pań: M. Chomać, E. Góral, B. Kosieradzkiej i J. Kryszczuk,  mogło odbyć się w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Apel rozpoczął się o godzinie 12.00. Po przemówieniach  p. dyr. Dariusza  Cybula oraz p. burmistrza Krzysztofa Dąbrowskiego odśpiewany został  hymn narodowy. Następnie ósmoklasiści,  uczniowie klasy 6a oraz chór szkolny zaprezentowali zgromadzonym program słowno –  muzyczny przybliżający historię Polski z czasów niewoli politycznej. Ogromne zainteresowanie wśród widzów wzbudził układ choreograficzny z wykorzystaniem  flag w biało-czerwonych barwach .  Ze wzruszeniem oglądano również taniec cieni do pieśni Ostatni mazur orazwykonanie polskiego tańca narodowego – poloneza.

Akademia była dla wszystkich doskonałą lekcją historii, która  na długo pozostanie w pamięci  i sercach  uczestników

B. Kosieradzka