SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W piątek, 12 października, gościliśmy w naszej szkole panią Dianę Połosę – dietetyka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Pierwsza część zajęć miała charakter teoretyczny. Pani dietetyk omówiła ogólne zasady zdrowego stylu życia, przedstawiła nową piramidę żywienia i aktywności fizycznej opracowaną na podstawie badań medycznych i naukowych. Szczególny nacisk został położony na konieczność spożywania dużej ilości różnorodnych warzyw i owoców oraz unikania napojów zawierających cukier. Pani Diana podkreśliła ważność pierwszego posiłku w ciągu dnia – śniadania. Nazwano je “królem posiłków”. Druga część spotkania mogła odbyć się dzięki sponsorowi – BGŻ BNP PARIBAS – który zapewnił młodzieży z klasy 7c dużą ilość świeżych, soczystych i pięknie pachnących owoców. Uczniowie pod czujnym okiem pani dietetyk przygotowali wyśmienite i zdrowe przekąski i napoje. Największym zainteresowaniem cieszyła się kolorowa sałatka owocowa z melonem. Piątkowe spotkanie upłynęło w ,,apetycznej atmosferze”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali smakołyki i jednogłośnie stwierdzili, że były to wartościowe zajęcia, za co serdecznie dziękujemy!