Spotkanie z policjantem

20 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły gościli u siebie panie policjantki – starszą sierżant Aleksandrę Borowską i starszą sierżant Aleksandrę Głuchowską.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo – bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się dzieci. Uczniowie mieli okazję powtórzyć numery alarmowe, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Szczególnym zainteresowaniem wśród pierwszoklasistów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego i umundurowania, które jest niezbędne podczas wykonywania pracy. Uczniowie zobaczyli prawdziwe kajdanki i odznakę policjanta.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania a panie policjantki na każde pytanie odpowiadały cierpliwie i z uśmiechem. Także cierpliwie słuchały opowiadanych przez uczniów historii o niebezpiecznych zdarzeniach z ich życia i udzielały odpowiednich porad.

Serdecznie dziękujemy paniom policjantkom za wizytę w naszej szkole. To spotkanie oraz przekazane treści na długo zostaną w pamięci uczniów.

Renata Bocian