Święto pieczonego ziemniaka

21 września 2018 r., w piątkowe popołudnie nasza szkoła stała się miejscem spotkania uczniów, rodziców i nauczycieli z klasy IIIa i IIIb. “Święto pieczonego ziemniaka” rozpoczęło się od przybliżenia historii ziemniaka. Następnie odbyła się zabawa w poszukiwanie ukrytych ziemniaków, w którym z zapałem uczestniczyły wszystkie dzieci. Poszukiwanie zakończyło się dla obu klas remisem. Również w czasie innych „ziemniaczanych” zabaw było dużo śmiechu i radości. Wszyscy wysłuchali też krótkiego koncertu przygotowanego przez zaprzyjaźnionego Jana Kalinowskiego. Niektóre piosenki zostały zaśpiewane przez wszystkich uczestników. W tym czasie rodzice przygotowali przepyszną kolację – potrawy z ziemniaków. Wszyscy obecni zjedli je ze smakiem. Potem dzieci pożegnały rodziców. Wieczorem wykonały tematyczne prace plastyczne, obejrzały film i wysłuchały bajki na dobranoc. Następnie smacznie zasnęły. Następnego dnia, po śniadaniu wszyscy rozeszli się do domów. Ten piknik sprawił wszystkim wielką przyjemność.