Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W piątek 27 września, klasa 6b wraz z wychowawczynią, wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim na wystawę poświęcona historii naszego miasta. Wystawa pod hasłem “Sokołów Podlaski – historia zapisana w budynkach” to zbiór starych, przepięknych, czarno-białych fotografii ukazujących dawne ulice naszego miasta. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pana przewodnika, który z pasją przedstawiał nam historię budynków widniejących na zdjęciach. Niektóre z tych budynków już nie istnieją – ale pozostały na zdjęciach, a na ich miejscu wybudowano nowe. Uczniowie porównywali stare fotografie ze znanymi im miejscami w naszym mieście. To była bardzo ciekawa lekcja historii. Dziękujemy!