Spotkanie z absolwentką –Natalią Kurach

15 listopada w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z  absolwentką  naszej szkoły. Natalią Kurach, koszykarka Ślęzy Wrocław, chętnie przyjęła zaproszenie. Wizyta zorganizowana została w ramach spotkań młodzieży z ciekawymi ludźmi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas : 5a,5b,7a,7b,8a,8b.

Nasz gość opowiedział m. in. o początkach swojej przygody ze sportem i o planach na przyszłość. Natalia swoje pierwsze kroki stawiała na koszykarskich parkietach w Sokołowie Podlaskim. W 2016 roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski U-14 i krążek tego samego kruszcu w rywalizacji U-16. Dwa lata później poprowadziła swój zespół na najniższy stopień podium, w meczu o brąz MMP U-16K.  Talent i potencjał Natalii Kurach dostrzeżono również w SMS-ie Łomianki, którego barwy reprezentowała w latach 2018-2021 . Pierwszym przystankiem w ekstraklasowej karierze Natalii była Pszczółka Lublin. Obecnie 20-letnia podkoszowa związała się z dwukrotnymi mistrzyniami Polski dwuletnim kontraktem.

Spotkanie stało się dla uczniów okazją do poznania ciekawego i niezwykle utalentowanego, młodego człowieka. Było jednocześnie nauką, że sukces to przede wszystkim ambicja i ciężka praca, a wysiłek w nią włożony będzie owocował w przyszłości. Koszykarka bardzo dojrzale i mądrze mówił o tym, jak ważna jest konsekwencja w dążeniu do realizacji marzeń. Natalia uzmysłowiła słuchaczom istotę treningu i zrozumienia, że koszykówka jest sportem zespołowym i że każdy zawodnik powinien dać z siebie wszystko, by jego drużyna osiągnęła sukces. Zachęcała także młode koszykarki z „Dwójki” do ciężkiej pracy nad sobą, przełamywania swoich fizycznych ograniczeń i do tego, by nie zapominać o nauce i zdobywaniu wiedzy.
   Dodała, że warto realizować swoje marzenia niezależnie od tego czy pochodzimy z dużego miasta, czy z małego miasteczka.

W drugiej części spotkania Natalia poprowadziła zajęcia sportowe z   uczniami naszej szkoły.

Życzymy jej wytrwałości w dążeniu do zdobywania kolejnych sportowych sukcesów i umiejętności.