Szkolny klub kibica na Lidze Mistrzów w Płocku

W ramach realizowanego projektu „Otwarta szkoła” uczniowie naszej szkoły otrzymali kolejną propozycję  spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny. W sobotę  23 listopada  udali się na trzecią już wycieczkę do Płocka. Jej celem było kibicowanie w meczu Ligi Mistrzów piłki ręcznej w którym Orlen Wisła Płock podejmowała drużynę GOG Handbold . Konfrontacja  gospodarzy z wicemistrzem Danii zapowiadała się interesująco ponieważ jej stawką był awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i nasi młodzi kibice liczyli na emocjonujące widowisko. Reprezentanci naszej szkoły  w mijającym tygodniu zdobyli mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej i bardzo cieszyła ich  możliwość obejrzenia „na żywo” zawodników prezentujących najwyższy poziom umiejętności w lubianej przez nich grze.   Podobnie jak podczas poprzedniego wyjazdu przed meczem odwiedzili sklep kibica i zakupili w nim różnorodne akcesoria niezbędne do kibicowania. Oczekiwania młodych kibiców  spełniły się , mecz przez 60 minut trzymał w napięciu. W pierwszej połowie grę kontrolowali goście z Danii, w czym duży udział miał bardzo dobrze dysponowany bramkarz. W drugiej  odsłonie  spotkania szczypiorniści duńskiego zespołu powiększali przewagę, która w 45 minucie wynosiła nawet 5 goli. Ostatni kwadrans meczu na pewno zostanie na długo w pamięci kibiców. Znakomite interwencje bramkarza płocczan dały impuls jego kolegom do skutecznej i widowiskowej gry. Niesieni żywiołowym dopingiem wszystkich widzów zgromadzonych w Orlen Arenie „nafciarze” odrobili stratę i w końcówce spotkania objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Zwycięstwo różnicą trzech goli 27:24 pozwoliło drużynie Wisły awansować do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

Należy także wspomnieć o  prowadzonej z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia akcji zbierania maskotek dla najbardziej potrzebujących dzieci
z Płocka. Nasi kibice i w tym szlachetnym przedsięwzięciu zaznaczyli swój udział. https://www.facebook.com/163454273671056/posts/3107634535919667

Po zakończonym meczu młodzi fani piłki ręcznej zgodnie przyznali, że ich kibicowanie w znacznym stopniu pomaga zawodnikom Wisły odnosić zwycięstwa. Podczas drogi powrotnej w dobrych humorach  wspominali wydarzenia mijającego dnia i planowali kolejny wyjazd.