Szkolny Klub kibica w Orlen Arenie.

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Otwarta szkoła” uczniowie otrzymali kolejną propozycję  spędzenia w sposób aktywny  dnia wolnego od szkolnych zajęć edukacyjnych. W niedzielę  21 marca   udali się na kolejną wycieczkę do Płocka.  Jej celem było obejrzenie towarzyskiego meczu piłki ręcznej miedzy  reprezentacjami  Polski i Szwecji. Konfrontacja  polskich „szczypiornistów” z zespołem mistrzów Europy zapowiadała się interesująco. Większość zawodników naszej drużyny dopiero stawia pierwsze kroki w międzynarodowej rywalizacji a Szwedzi to doświadczona i utytułowana drużyna. Przebieg meczu potwierdził różnicę w poziomie gry obu zespołów. Polacy mimo ambitnej postawy,  zaangażowania i rozegraniu kilku efektownych akcji nie ustrzegli się prostych błędów, które skrzętnie wykorzystywali  doświadczeni przeciwnicy, ostatecznie wygrywając mecz 28:24. Nasi młodzi kibice mimo porażki polskiej reprezentacji uznali wyjazd za bardzo udany. Duże wrażenie zrobiła na nich oprawa sportowego widowiska i możliwość zobaczenia „ na żywo” zawodników prezentujących mistrzowski poziom w grze, która oni także lubią. W drodze powrotnej w dobrych humorach  wspominali wydarzenia mijającego dnia i planowali kolejny wyjazd.

Robert Jaszczuk