Wygrywamy Sokołowską Olimpiadę Dzieci

15.09 na stadionie OSiR odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci. Impreza została przeniesiona z czerwca z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Zmagania młodych lekkoatletów kończą całoroczną edycję  współzawodnictwa sportowego dla uczniów kl.IV i młodszych ze szkół powiatu sokołowskiego.  Uczestnicy zawodów startowali w czterech konkurencjach indywidualnych: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegach na 400 m/dziewczęta/, 600 m /chłopcy/. Nasi reprezentanci zdobyli 3 medale.  Bartek Błaszkiewicz –  srebrny w biegu na 60m, Marek Skorupka –  srebrny w skoku w dal i Kacper Nowakowski srebrny  w rzucie piłeczką palantową. Pozostali zawodnicy uzyskiwali punktowane miejsca , co pozwoliło zając I miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców.

Po zakończeniu części lekkoatletycznej imprezy podsumowano  całoroczne współzawodnictwo w  Sokołowskiej Olimpiadzie  Dzieci. Przypomnijmy, że rozgrywane jest ono w następujących dyscyplinach: tenis stołowy, piłka nożna, minikoszykówka, minipiłka ręczna, biegi przełajowe i lekkoatletyka.  Przed  zawodami lekkoatletycznymi nasi reprezentanci zajmowali II miejsce, nieznacznie przegrywając z „Jedynką”.  Dobry start  w ostatnich zawodach pozwolił wyjść na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyć w  klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!