„Awantura w Przechwałkowie”

11 stycznia uczniowie klasy II b zaprezentowali inscenizację wiersza Igora Sikiryckiego „Awantura w Przechwałkowie”. Dzieci przeniosły widzów na stary rynek, gdzie wśród straganów doszło do ogromnej bijatyki i przechwałek, kto ważniejszy i czyja praca bardziej pożyteczna. Nie wiadomo jak skończyłaby się owa awantura, gdyby nie wizyta zacnych aniołów niosących wiadomość o narodzinach małego Dzieciątka w Betlejem. Wobec tego faktu okazało się, że każda praca ma znaczenie i jest równie ważna, a także, że tylko zgoda, wzajemna życzliwość prowadzą do spokoju i obfitości. Wzajemnie kłótnie i przepychanki niosą chaos i niezgodę, powodują smutek i biedę.

Dzieci wystąpiły w fantastycznie dopracowanych strojach z równie pięknymi rekwizytami. Odgrywane sceny przeplatane były tradycyjnymi kolędami oraz świątecznymi piosenkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami.