Bieg Niepodległości

11 listopada 2022 r. w naszym mieście odbył się XXI Bieg Niepodległości. Chociaż było dosyć chłodno, nie zniechęciło to biegaczy do wzięcia udziału w imprezie. Podobnie jak w latach ubiegłych liczne grono uczniów naszej szkoły wyraziło chęć udziału w biegu, który był formą uczczenia 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Bieg Niepodległości to rodzaj imprezy, w której sam udział jest nie mniej ważny od współzawodnictwa, dlatego wszyscy, którzy stanęli na starcie zasługują na słowa uznania.
Z kronikarskiego obowiązku dodamy, iż w kategorii uczniów klas III – II IV wygrał Bartek Błaszkiewicz. W kategorii dziewcząt klas V – VI  także na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Wilk  a wśród chłopców kl.V-VI niezawodny Alan Skorupka także zajął I miejsce. Agata Kwapisz w kategorii kl.VII – VIII ukończyła bieg na II miejscu.