DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY 2022

„Posłani w pokoju Chrystusa” – pod tym hasłem, jak co roku 14 września, a po raz drugi w Drohiczynie, odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na którym spotkało się 2300 młodych ludzi, którym towarzyszyli  katecheci i wychowawcy. Z naszej Szkoły udział w nim wzięło 43 uczniów z klas VII i VIII.

Spotkanie rozpoczęło się integracją, następnie zgromadzeni mogli wysłuchać konferencji Michała PAX Bukowskiego – lidera zespołu Muode Koty, prowadzącego programu STUDIO RABAN. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka, podczas której chórzystki z Naszej Szkoły współprowadziły śpiew.  Po Mszy Św. odbył się koncert ks. Kuby Bartczaka i kapłanów z naszej diecezji oraz wspólny posiłek.

Magdalena Chomać