Konkurs recytatorski

Tegoroczne szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka zostały przeprowadzone 16 marca 2022 roku. Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyły się przesłuchania recytatorów z młodszej grupy wiekowej, czyli z klas I–III.

Do konkursu przystąpiło 10 uczennic z klas drugich: Wiktoria Kościesza, Wiktoria Nasiłowska, Rita Rulska (z klasy II a), Laura Borowa, Natalia Dmuchowska, Emilia Dondzbach, Martyna Kierdelewicz, Zuzanna Kujawa, Natalia Pytlak, Daria Żurawicka (z klasy II b). Każda z uczestniczek z wdziękiem, panując nad tremą zaprezentowała się przed jury i wyrecytowała jeden wiersz wybranego autora.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury, zakwalifikowała się Wiktoria Kościesza, która w aktorski wręcz sposób wykonała wiersz Doroty Gellner pt. „Bosa osa”.

Wszystkim recytatorkom gratulujemy talentu, znakomitej pamięci i odwagi.

Katarzyna Karpińska, Jolanta Kryszczuk