OBRADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Drohiczyn i Koryciny – w tych malowniczych miejscach odbyły się pierwsze, wyjazdowe obrady Samorządu Uczniowskiego „Dwójki”.

W wycieczce zorganizowanej 20 października 2021 r. wzięli udział przedstawiciele samorządu szkolnego oraz kandydaci do zarządu. Nad młodzieżą czuwały opiekunki SU – Magdalena Chomać i Ewa Góral.

Pierwszym punktem programu były obrady przedstawicieli samorządów klasowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Uczniowie zostali przydzieleni do wybranych przez nich sekcji – informacyjnej, dekoracyjnej, porządkowej lub charytatywnej. Stworzony został także plan pracy na rok szkolny 2021/2022.

Następnie uczniowie odwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa, gdzie można było obejrzeć mnóstwo eksponatów związanych z kajakami – od starych łódek, po kapoki, przewodniki i fotografie. Chętne osoby mogły także spróbować swoich sił w kajakarstwie, nie ryzykując przy tym wpadnięciem do wody. Symulator pływania kajakiem cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Na zakończenie uczniowie odwiedzili Ziołowy Zakątek w Korycinach. Mogli tam zapoznać się z charakterystycznymi dla Podlasia i Polski ziołami, roślinami i zwierzętami, a także obejrzeć zabytkową zabudowę oraz przykłady rękodzieła.

Z wycieczki wszyscy wrócili z szerokimi uśmiechami na twarzach.

Julia Połosa

Wyjazdowe obrady samorządu odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie dzięki uprzejmości dyrektora Rafała Siwka, a także dzięki wsparciu i życzliwości darczyńców, którymi są:
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim;

Izabella Trochimiak; PEN-GAZ Agnieszka Pencak;
Kancelaria Notarialna Urszula Flaga, Piotr Flaga;
Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa Agnieszka Tomaszewska;

Expres-Bus Grażyna Horowicz; GT 4×4;

SKO 

Dziękujemy!!!