Orszak Trzech Króli

6 stycznia w Orszaku Trzech Króli wzięli udział również uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami. Najliczniej towarzyszyli europejskiemu Królowi Kacprowi ubranemu w szaty koloru czerwonego. Na trasie przemarszu wszyscy śpiewali kolędy i wznosili okrzyki nawiązujące do hasła tegorocznego Orszaku: “Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Można było obejrzeć też scenki, które przedstawiały różne pokusy, aby zmienić kierunek i iść w inną stronę. Na każdego, kto dotarł do celu czyli do Świętej Rodziny czekało błogosławieństwo ks. biskupa Piotra Sawczuka, świąteczne życzenia od księży i Pana burmistrza Bogusława Karakuli. Można było posilić się pyszną grochówką i rozgrzać gorącą herbatą. Przy szopce były żywe zwierzęta: osiołek i dwie kózki, które  cieszyły się dużym zainteresowaniem . Wszyscy uczestnicy Orszaku radośnie przeżyli wspólne świętowanie Objawienia Pańskiego.
Bożena Zdzieborska