Pasowanie na Ucznia

„Ślubuję uroczyście, kochać swoją Ojczyznę. Strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Będę starał się być dobrym uczniem. Będę szanował swoich nauczycieli, wychowawców i rodziców. Będę uczył się tego, co piękne.”- takie przyrzeczenie złożyli 20 października 2020r. nasi pierwszoklasiści, przez co zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Ślubowanie to piękna i stara tradycja, lecz w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość ta została znacznie ograniczona. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły, musieli najpierw udowodnić, że są na to gotowi. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Najważniejszym jednak momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonali dyrektor szkoły Dariusz Cybul oraz v-ce dyrektor Adam Czesławiak. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen !