Pierwszy dzień w szkole

1 września 2021 r. był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów, którzy uroczyście zostali przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Dzieci – nieco onieśmielone, ale i zaciekawione – wkroczyły wraz z rodzicami do murów „Dwójki”. Tu zostały ciepło i serdecznie przyjęte przez dyrektora Dariusza Cybula, wychowawczynie – Beatę Hackemer i Marię Rosochę, a także przez starszych uczniów. Słów otuchy dodali pierwszakom uczniowie klasy ósmej, którzy przekonywali, że szkoła jest radosnym i przyjaznym miejscem zdobywania wiedzy, ale też rozwijania zainteresowań i nawiązywania przyjaźni. Całości dopełnił występ chóru szkolnego.

Następnie pierwszaki złożyły ślubowanie, po którym nastąpił akt pasowania. Dyrektor Dariusz Cybul, dotykając ramienia dziecka specjalnym ołówkiem, pasował każdego na ucznia szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie pierwszych klas udali się do sal lekcyjnych, gdzie mieli okazję poznać swoje panie nauczycielki oraz koleżanki i kolegów.

Katarzyna Karpińska