Pierwszy dzień wiosny w VII b i V b

W pierwszy dzień wiosny wyszliśmy na wycieczkę po Sokołowie.

Na początku odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca bibliotekarza, w jakich działach znajdują się poszczególne książki i zbiory. W Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta mieszczącej się w MBP obejrzeliśmy stare fotografie ukazujące Sokołów sprzed wielu lat, mapę miasta z czasów II wojny światowej oraz makietę synagogi. Poznaliśmy historię miasta, a także przeszłość budynku, w którym mieści się dziś biblioteka. Dowiedzieliśmy się tu wielu ciekawych rzeczy o naszej okolicy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w restauracji, do której – jak się okazało – przyszło w tym samym czasie bardzo dużo osób. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że czekanie w kolejce jest nużące, choć umilaliśmy je sobie rozmowami. Ostatecznie, najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Uważamy, że takie wyjścia są przyjemne i pożyteczne. Możemy wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy spędzić czas poza ławkami szkolnymi, zintegrować się i dobrze bawić, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego.

Gabriela Bury, Gabriela Izdebska, Wiktoria Kurełek, Anastazja Rybina, Agata Zwierzycka (VII b)

Na zdjęciu uczniowie klasy VII b wraz z uczniami klasy V b i ich wychowawczynią Wiolettą Turos.

Fot. Katarzyna Karpińska