Spotkanie z pielęgniarką „Zdrowie i higiena dzieci”

20 kwietnia 2023 roku gościliśmy w naszej szkole pielęgniarkę p. Dorotę Kowalską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy I a, I b, II a, II b.

Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia i konieczności dbania o higienę osobistą.

W czasie spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę o sposobie prawidłowego odżywiania, dbania  o higienę osobistą oraz o dużym znaczeniu ruchu i uprawianiu sportu. Pani pielęgniarka przypomniała o bezpiecznym korzystaniu z roweru i hulajnogi oraz o konieczności zakładania kasku na głowę. Uczniowie przekonali się, że stan naszego zdrowia zależy w dużej mierze od nas samych.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Zdobyli wiele ciekawych informacji.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było realizacją  programu  cyklicznych spotkań z „ciekawymi ludźmi”, czyli pasjonatami swojej pracy.

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Kowalskiej za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i podzielenie się swoją wiedzą.

Renata Bocian

Magdalena Chomać