Spotkanie z Sokołowianami

W czwartek 01.12.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Pieśni i Tańca ,,Sokołowianie”. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Iwonę Kopiwodę – kierownika zespołu- oraz dwoje jej podopiecznych.

Ta wizyta została zorganizowana w ramach szkolnych spotkań z ciekawymi ludźmi, z ludźmi mającymi jakieś pasje, a jej celem było przybliżenie uczniom klas IV-VI naszej rodzimej kultury ludowej.

Dwoje członków zespołu ,,Sokołowianie” zaprezentowało piękne stroje ludowe z Podlasia. Mieliśmy także możliwość posłuchania utworów ludowych wykonanych na skrzypcach i akordeonie, do których głosu użyczyła dwunastoletnia Zosia Sawicka.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Wspaniale prezentowali się w różnych częściach garderoby ludowej, z zaangażowaniem ćwiczyli śpiew oraz proste układy choreograficzne.

To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pani Iwonie Kopiwodzie oraz młodzieży reprezentującej zespół ,,Sokołowianie” dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły. 

Renata Bocian