Sukces w IV Edycji Diecezjalnego Konkursu “Wartościowe opowieści. Niepełnosprawny – nie znaczy nieszczęśliwy”

9 listopada, w Szkole Podstawowej im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie naszej szkoły wraz z p. katechetką Bożeną Zdzieborską odebrali dyplomy i nagrody za udział w  konkursie diecezjalnym.

W kategorii praca plastyczna (klasy I-III)  wyróżnienia zdobyły uczennice:

Aleksandra Skibniewska kl. II a i Wiktoria Burzyńska kl. II b.

W kategorii  wywiad (film) II miejsce zdobyli uczniowie kl. V a:

Pola Flaga, Marek Skorupka, Alicja Więzak.

W kategorii prezentacja multimedialna wyróżnienie zdobyła   Blanka Młynik, kl. VII a.

Wręczający nagrody w imieniu biskupa drohiczyńskiego ks. prał. Zbigniew Rostkowski, wikariusz generalny Diecezji Drohiczyńskiej oraz dyrektor katechetyczny ks. dr Krzysztof Mielnicki zwrócili uwagę na duże zainteresowanie tematem konkursu. Z niepełnosprawnością można spotkać się w każdym środowisku i można doświadczyć jej osobiście. Warto też wiedzieć, jak  z nią żyć, aby  pomimo wszystko być szczęśliwym człowiekiem.

Trójka dzieci z kl. V a  przekonała się o tym osobiście,  przeprowadzając wywiad z niepełnosprawnym od wielu lat p. Michałem Żałobką. Nagrywanie rozmowy trwało zaledwie 10 minut, ale jej treść pozostanie zapewne długo w pamięci. Dziękując za spotkanie panu Michałowi dzieci powiedziały, że będzie on dla nich  wzorem, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Była to naprawdę wartościowa opowieść.

Bożena Zdzieborska