Wycieczka klas ósmych do Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim

28 kwietnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim.

Celem wycieczki było zapoznanie z tajnikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznanie przebiegu procesu sądowego.

Uczniowie mogli uczestniczyć w prawdziwej rozprawie sądowej i poczuć atmosferę tego miejsca oraz dowiedzieć się jak działa sąd. Sędzia pouczył, jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy, pokazał również togę i łańcuch z wizerunkiem orła. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m. in. jak wygląda codzienna praca sędziego. Wycieczka do Sądu Rejonowego była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń.

Kulisy pracy sądu zrobiły na uczniach duże wrażenie.

Wycieczka była interesującą formą zdobycia wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu. Każdy z uczestników uzmysłowił sobie, jakie mogą być konsekwencje jego nieprzestrzegania.

Anna Adamczuk