Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

01.10.2020 r tradycyjnie w  Sterdyni odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci
i Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. W  zawodach wzięli udział  młodzi biegacze ze szkół podstawowych powiatu sokołowskiego. Jak co roku  w tej formie międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego  wzięła udział reprezentacja naszej szkoły, wyłoniona we wcześniejszych eliminacjach. Start należy uznać za udany, ponieważ 7 uczestników uzyskało awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Siedlcach. Troje naszych średniodystansowców zdobyło medale, które wręczały: Wójt Gminy Sterdyń
p. Grażyna Sikorska i Dyrektor Zespołu Szkół p. Bogumiła Steć.
Matylda Onyśk została vicemistrzynią powiatu wśród dziewcząt kl. V, Małgorzata Matusik zdobyła brązowy w wyścigu kl. VII a Olek Cydejko stanął na najniższym stopniu podium wśród chłopców kl. VIII. Niedosyt zapewne odczuli: Wiktoria Zmarzlik, Maksym Mykytyn i Fabian Bojar zajmując  IV miejsca, przez wielu uznawane za najgorsze dla sportowca. Stawkę reprezentantów, którzy uzyskali awans do etapu rejonowego uzupełnia Filip Bartosiak, który zajął VI miejsce. Na wyróżnienie zasługują również:  Agata Kwapisz – VII miejsce i Krzysztof RowickiVIII miejsce.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Robert Jaszczuk