Oliwier Mazurczak wicemistrzem Mazowsza

09 czerwca na stadionie klubu „Orzeł”  Warszawa  odbyły się XXIV Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. W zawodach prawo udziału uzyskali  sportowcy, którzy  zajmowali medalowe miejsca w zawodach powiatowych i regionalnych.  Naszą szkołę na tej prestiżowej imprezie reprezentowało  trzech uczniów: Oliwier Mazurczak w skoku wzwyż, Bruno Wierciński
w biegu na 100m i Maciej Żochowski w pchnięciu kulą.
W  sportowym współzawodnictwie

z najlepszymi młodymi lekkoatletami województwa mazowieckiego znakomicie  zaprezentował się Oliwier Mazurczak. W długim , przebiegającym w upalnej pogodzie, emocjonującym konkursie uzyskał wynik 165 cm, co pozwoliło zdobyć srebrny medal.  Do udanych także mogą zaliczyć start w zawodach Bruno i Maciek.  Obaj uzyskali awans do fazy finałowej w swoich konkurencjach. Bruno z bardzo dobrym czasem – 12,07 zajął V miejce  w biegu na 100m w  konfrontacji z rok starszymi  konkurentami.  Maciek z kolei ukończył konkurs pchnięcia kulą na VII miejscu.  Dodać należy,  że reprezentanci naszej szkoły od trzech lat zdobywają medale w mistrzostwach województwa mazowieckiego, najwyższym etapie współzawodnictwa sportowego dla uczniów szkół podstawowych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Robert Jaszczuk