AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Maj w naszej szkole zaczął się dość hucznie. Już dzień po powrocie z długiego weekendu mieliśmy okazję brać udział w obchodach święta Konstytucji 3 maja.

Uczniowie wysłuchali historii z tamtego okresu przedstawionej przez koleżanki i kolegów z klas V i VII, którzy opowiedzieli o najważniejszych wydarzeniach sprzed 231 lat oraz recytowali okolicznościowe utwory poetyckie. Dziewczęta z klas V i VII zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wykonując układy z flagami, co zostało bardzo ciepło odebrane przez publiczność. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ instrumentalistów, którzy zagrali fragment utworu „Mazurek 3 maja” na skrzypcach, klarnecie, saksofonie, akordeonach i fletach. Całej akademii towarzyszyły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

Uczniowie – członkowie Koła Dziennikarskiego