Dzień Matki w “2”

Tradycyjnie jak co roku w świetlicy zostały przeprowadzone działania mające na celu uczcić ten ważny dzień – Dzień Matki.

Dla uczniów klas III zostały zorganizowane warsztaty plastyczne. Zaproszona do ich prowadzenia p. Monika Pajka prezentowała sposób wykonania upominku dla mamy – „Drzewko szczęścia”.

Przez opiekunów świetlicy przeprowadzona została akcja ekologiczna – „Kwiatek dla Mamy”. Zakupione wcześniej żywe kwiatki doniczkowe zostały ozdobione przez dzieci elementami dekoracyjnymi.

Prace uczniów – „Drzewka szczęścia” i „Kwiatek dla Mamy” zostały zabrane przez dzieci do domów, aby wręczyć je swojej mamie w dniu jej święta.

Także sala świetlicy została ozdobiona pracami dzieci – portretami mam. Chętni uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy rysowali i malowali portrety swoich mam oraz ozdabiali je elementami dekoracyjnymi. Portrety zostały wyeksponowane na wystawce prac dzieci.

Renata Bocian