Wycieczka klas ósmych do Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim

Dnia 8 lutego 2023 r. uczniowie klasy 8a i 8b brali udział w wycieczce do Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim.
Celem wycieczki było poznanie instytucji użyteczności publicznej, jaką jest urząd oraz zapoznanie uczniów z zawodem urzędnika.
Przewodnikiem po urzędzie była pani Marta Skrodzka, która z zaangażowaniem oprowadziła po różnych wydziałach znajdujących się w urzędzie i udzielała wyczerpujących informacji. Uczniowie dowiedzieli się, że w urzędzie każdy
mieszkaniec może załatwić różne sprawy np. otrzymać dowód osobisty, akt małżeństwa, urodzenia lub zgonu, otrzymać mieszkanie komunalne, zarejestrować działalność gospodarczą, otrzymać zezwolenie na budowę,
zapłacić podatki itp.
Pan Burmistrz miasta Bogusław Karakula przywitał nas bardzo serdecznie i opowiedział nam o swojej pracy. Pokazał uczniom swój gabinet oraz kolekcję aut, która bardzo zainteresowała wszystkich uczestników.

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
p. Anna Adamczuk