Akcja “Adopcja na odległość”

Od połowy października do 5 listopada Szkolny Klub Wolontariatu prowadził akcję “Adopcja na Odległość”. Pieniądze zbierane do skarbonki, jak co roku są przeznaczone na rzecz misji ks. Piotra Paziskiego, salezjanina, który pochodzi z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego a pracuje w Demokratycznej Republice Kongo. Swoimi radościami i smutkami dzieli się on z nami listownie, przesyłając raz w roku informacje z misji.

Nasza szkoła dzięki wysyłanym pieniądzom uczestniczy w wielu inicjatywach podejmowanych przez ks. Piotra. Wszyscy, którzy wsparli akcję mogą poczuć się w jakiś sposób misjonarzami. Cztery uczennice z kl 6a  Ania, Kamila, Oliwia i Iza wraz z opiekunką SKW p. Bożeną Zdzieborską pozyskały pieniądze (80 zł) na misje poprzez sprzedaż orzechów włoskich, zebranych w ogrodzie p. Teresy Dąbrowskiej. Wolontariusze dziękują pani Teresie za udostępnienie swojego sadu oraz wszystkim ofiarodawcom za serce okazane potrzebującym.

Razem zebraliśmy 876 zł.

Bożena Zdzieborska