Niecodzienny sukces koszykarzy z  „Dwójki”.

04.12  w hali sportowej odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców kl.VII – VIIII. Awans po wcześniejszych eliminacjach uzyskały 4 drużyny: Salezjańska Szkoła Podstawowa, PSP nr 6 i dwie reprezentacje z naszej szkoły.  W pierwszym półfinale drużyna PSP nr 2 I  wygrała z „Salezjanami” 37:21.  W drugim meczu z kolei PSP nr2 II zmierzyła się z „ Szóstką” i po zwycięstwie 29:12 także uzyskała prawo gry o złoty medal. W meczu o mistrzostwo powiatu między naszymi dwiema reprezentacjami od początku dużą przewagę uzyskała ta młodsza, tworzona przez siódmoklasistów. Starsi koledzy mimo starań i ambitnej postawy nie zdołali odrobić strat i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 38:16 dla PSP nr 2 II.

Na uwagę zasługuje fakt, że dotychczas w kilkudziesięcioletniej  historii współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego w Sokołowie Podlaskim nie odnotowano podobnego przypadku. Po raz pierwszy  dwie drużyny chłopców  z jednej szkoły, prowadzone przez jednego nauczyciela,  zdobyły złote i srebrne medale w finale powiatowym.

Kolejność końcowa:

1. PSP nr 2 II
  2. PSP nr 2 I
  3. Salezjańska Szkoła Podstawowa
  4. PSP nr 6

Skład drużyny mistrzów powiatu: Alan Skorupka, Michał Kalata, Adrian Chodowiec, Krzysiek Izdebski, Mikołaj Rosocha, Dominik Sawicki, Hubert Bury, Franek Seroczyński, Karol Kujawa, Adam Moryc

Skład wicemistrzów: Krzysiek Rowicki, Alan Gromek, Krzysiek Safiańczuk, Filip Skrodzki, Maciek Praski, Max Mykytyn, Antek Sawicz

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie międzypowiatowym!!!

Robert Jaszczuk