„Śpiewaj i tańcz cała Ziemio dla Jezusa”

„Śpiewaj i tańcz cała Ziemio dla Jezusa” to tytuł tegorocznych jasełek, które odbyły się w naszej szkole 17 stycznia. Misyjne jasełka przygotowały dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego pod kierunkiem katechetki p. Bożeny Zdzieborskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Hanna Grochowska zaś część taneczną p. Renata Góral. Rodzice przygotowali bardzo piękne i barwne stroje oraz charakteryzację dla aktorów. Przedstawienie zostało wystawione najpierw w niedzielę w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, a w szkole trzykrotnie: dla uczniów klas młodszych, starszych i wieczorem z okazji dnia Babci i Dziadka.

Do nowonarodzonego Jezusa przybyły różne dzieci z całego świata-przedstawiciele wszystkich kontynentów. Przyprowadziła je do Betlejem Gwiazda złożona z pięciu kolorowych znaków, które dzieci otrzymały od Anioła. W stajence przed Jezusem złożyły swoje najcenniejsze dary, a wśród nich były: ryż z Chin, piękne hawajskie kwiaty i jedwabny materiał z Japonii. Każda z przybyłych dziecięcych grup zatańczyła Jezusowi w prezencie regionalny taniec.

Każdy z nas może poczuć się zaproszony do Betlejem na urodziny Jezusa. Wystarczy tylko, że otworzy swoje serce dla innych i ofiaruje im swoją miłość. Chciejmy dzielić się radością z każdym napotkanym człowiekiem, każdego dnia, nie tylko w noc wigilijną.