Warsztaty o niepełnosprawności

24 października 2019 r. gościliśmy w szkole Panią Katarzynę Anusiewicz, pracownika Środowiskowego Domu Samopomocy (SDS) w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie to miało przygotować naszych wolontariuszy do rozwinięcia współpracy z instytucją SDSU. Praca z osobami niepełnosprawnymi wymaga odpowiedzialności i pewnej dozy dojrzałości, toteż zajęcia te były adresowane do uczniów klas ósmych. Nasz gość w przystępny sposób przybliżył nam specyfikę interakcji z ludźmi z różnymi typami niepełnosprawności, opowiedział o placówce znajdującej się na terenie naszego miasta oraz dał wskazówki do efektywnego działania i komunikowania się. Każdy też na własnej skórze mógł odczuć na czym polegają poszczególne dysfunkcje wcielając się w rolę niepełnosprawnego. Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć slajdy przedstawiające sytuacje społeczne, wskazujące zasady savoir vivre’u. Podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu były mini poradniki z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi tematu, które otrzymali nasi uczniowie. Opiekunowie i uczestnicy Szkolnego Klubu Wolontariatu dziękują naszemu gościowi i liczymy na dalszą, owocną współpracę.