‘Wstańcie, chodźmy”

Pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Dzień papieski. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole odbyły się katechezy poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi II. Uczniowie kl. 1- 4 wzięli też udział w konkursie plastycznym organizowanym corocznie przez Muzeum w Bielsku Podlaskim.

16 października odbył się finał XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka ,którego tegoroczne hasło brzmiało: „Wstańcie, chodźmy”. Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac nastąpiło w siedzibie organizatora.

Konkurs jest adresowany do ludzi młodych, z którymi Jan Paweł II czuł szczególną łączność i bliskość. W tym roku wpłynęły 1974 prace, z czego 115 ze świata (Białoruś, Chiny, Szkocja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy), 1519 z Polski i 340 z Diecezji Drohiczyńskiej.

Jury przyznało piętnaście nagród oraz dwadzieścia trzy wyróżnienia w pięciu kategoriach. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Antoni Sawicz z kl. III b. Również pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zasługują na pochwałę. Zdjęcia ich prac zamieszczone są na stronie internetowej naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud i doskonale zinterpretowali hasło tegorocznego Dnia papieskiego. Serdecznie gratulujemy Antoniemu oraz wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za serce włożone w wykonanie tych pięknych dzieł a paniom katechetkom za propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II.

B. Zdzieborska