Wycieczka- nagroda

Dnia 22.06.2022 r. najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunami SU- p. Ewą Góral, Magdaleną Chomać oraz p. Katarzyną Bojar, wyruszyli na darmowa wycieczkę będącą nagrodą za aktywną pracę w roku szkolnym 2021/2022.

 Pogoda od godzin porannych dopisała, a dobre humory sprawiły, że dzień przeminął w miłej atmosferze.

Głównym celem wycieczki było: nagrodzenie uczniów biorących udział w konkursie- Superklasa, przybliżenie historii obozu zagłady w Treblince,  propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych.

W Treblince przybliżono uczniom historię  tego tragicznego miejsca, w którym od lipca 1942 do listopada 1943 zamordowano około 850 tysięcy Żydów różnej narodowości.

Uczniowie zwiedzili zgliszcza obozu pracy stanowiącego część obozu w Treblince. I choć dawne miejsce eksterminacji zostało zniszczone przez zacierających ślady nazistów, są tu ogromne kamienie odwołujące się do tradycji żydowskiej i upamiętniające zamordowanych. Szczególne wrażenie robi kamień z napisem: „Janusz Korczak i dzieci” postawiony na pamiątkę tragicznej śmierci wielkiego pisarza i jego podopiecznych z sierocińca w getcie warszawskim.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Walki i Męczeństwa. Tutaj uczestnicy wycieczki obejrzeli  film przybliżający tragiczną historię miejsca, w którym w okresie II wojny światowej dokonano zagłady Żydów.

Wycieczka do Treblinki była dla uczniów ważną lekcją historii i  z pewnością u wielu osób wywołała chwile zadumy.

Po krótkiej lekcji historii udaliśmy się do Broku.

 Na wstępie pracownik Parku Linowego zapoznał dzieci z regulaminem. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Po wspólnych zmaganiach  zjedliśmy kiełbaski, przygotowane przez panie kucharki, lody i na łonie natury odczuliśmy chwilę relaksu i wytchnienia.

Nasi młodzi turyści w doskonałych humorach wrócili do Sokołowa.